Zakup i suszenie surowca

Zakup drewna to zarazem pierwszy i jeden z najważniejszych elementów naszej produkcji. Od jakości dostarczonego surowca zależy wydajność i zadowolenie klienta z końcowego produktu. Równie istotne na tym etapie jest zminimalizowanie odpadu, co pozwala na wyprodukowanie możliwie dużo przy jak najmniejszym obciążeniu dla środowiska.

Nasze zakupy drewna opierają się na sprawdzonych, od lat, tych samych dostawcach. Pozyskują oni surowiec jedynie w Lasach Państwowych, które dbają o zrównoważoną gospodarkę leśną. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ sami lubimy las i chcemy, aby było go coraz więcej.

Suszenie drewna w firmie TimberPlus przebiega w sposób w pełni kontrolowany dzięki suszarni sterowanej komputerowo. Umożliwia nam to kontrolę nad drewnem w każdej minucie procesu. Sama suszarnia ogrzewana jest przy użyciu trocin będących odpadem powstałym w procesie produkcji. Wilgotność drewna, którą osiągamy to 12-13%. Odpowiednio przeprowadzony proces suszenia drewna gwarantuje, że wyeliminowane zostają grzyby i insekty, a samo drewno zyskuje użyteczność na długie lata.

Biuro / infolinia

Jeśli masz jakieś pytania - zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, jesteśmy dostępni w godzinach pracy od poniedziałku do piątku.