Historia

Poznaj historię naszej firmy

1989

Założenie przydomowego zakładu usługowego, działającego na rynku lokalnym.

Początkowo firma nosi nazwę BM Zakład Stolarski Budzyk A. i Maślanka M., a jej działania obejmują produkcję elementów ogrodzeniowych oraz deseczek balkonowych z drewna sosnowego. Pierwsze wyroby wytwarzane były na frezarko-wzorcarce, która została zakupiona jako wkład do spółki.

1995

Przeprowadzka do większego zakładu przy ul. Składowej w Nowym Targu

A wraz z nią poszerzanie parku maszynowego. Zwiększanie możliwości produkcyjnych pozwalało na wytwarzanie coraz większej ilości wyrobów i rozwój naszej działalności na rynku.

1997

Otwarcie drugiego zakładu w Szaflarach

Przełomowy rok w działalności naszego zakładu stolarskiego, spowodowany otwarciem drugiego zakładu w Szaflarach. Wzmocnione moce przerobowe firmy sukcesywnie wpływały na jej rozwój, a plany i marzenia związane z dążeniem do sukcesu wydawały się, choć w części bardziej realne

2002

Krzysztof (obecny współwłaściciel) rozpoczyna pracę w BM

Na pokład firmy wkracza syn Krzysztof, który obecnie jest współwłaścicielem TimberPlus. To kolejny znaczący krok w historii działalności. Wykształcenie Krzysztofa w dziedzinie ekonomii oraz technologii drewna, a także biegła znajomość języków obcych otworzyły nam drzwi na rozwój sprzedaży.

2006

Fotele „Zosia” i „Kacper”

Stworzenie foteli „Zosia” i „Kacper”, które po dziś dzień są naszymi flagowymi produktami. Obecnie występują pod innymi nazwami, są także po zmianach wizualnych i technicznych, jednak ogólny ich zarys został nienaruszony. Fotele te wciąż oddają niepowtarzalny charakter tamtych lat.

2007

Nawiązanie współpracy z naszym kluczowym kontrahentem z Monachium

Kontrahent odbiera od nas znaczne części nakładu. Swoją rolę spełnia także poprzez pracę nad rozbudową naszej oferty. Dba również o rozwój dystrybucji nie tylko na obszarze naszych zachodnich sąsiadów.

2009

Udział w targach i nawiązanie współpracy z nowymi kontrahentami

Ten rok był dla nas rozkwitem transakcyjnym z naszymi nowymi kontrahentami. Udział w targach pozwolił nam nawiązać nowe kontakty biznesowe, które z czasem prężnie się pogłębiały i owocowały

2011

Poszerzenie oferty o kolejne modele produktów

Poszerzamy swoją ofertę o kolejne modele naszych produktów, które zostają w pełni zaakceptowane przez odbiorców i cieszą się coraz większą popularnością. Efekt ten daje nam wiele motywacji do wprowadzania kolejnych nowości i udoskonalania swojego asortymentu

2012

Pierwsza wysyłka naszych produktów za ocean

Kolejny przełomowy okres, czyli pierwsza wysyłka naszych produktów za ocen. W takich momentach codzienny trud związany z nieustannym czuwaniem nad firmą staje się prawdziwą satysfakcją z osiągniętych rezultatów.

2013

Poszerzenie oferty o altany

Nie zwalniamy tempa. W naszej ofercie pojawia się kolejny nowy produkt, którym są altany. Podbijają one serca nie tylko naszych kontrahentów, ale i polskich oraz zagranicznych klientów. To kolejny krok w stronę rozwoju naszej marki

2014

Certyfikacja FSC

W tym roku następuje Certyfikacja FSC w naszej firmie. To dowód na to, że przetwarzanie drewna, produkcja wyrobów oraz handel odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami UE. Miano to potwierdza, że stosowane przez nas drewno pochodzi z legalnych źródeł.

2017

Budowa hali i przeniesienie całej produkcji w jedno miejsce. Zakup nowoczesnej suszarni do drewna

Wielkie wydarzenie związane z rozpoczęciem budowy nowej hali oraz przeniesienie całej produkcji w jedno miejsce. Ponadto nasza firma podjęła się kolejnej wyczekiwanej inwestycji – zakup nowoczesnej suszarni do drewna.

2018

Rozbudowa hali

Rozbudowa hali kolejnym etapem w rozwoju naszej firmy. Dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć odpowiednio dopracowaną własną przestrzeń, w której produkcja naszego asortymentu będzie płynnie funkcjonować. Ponadto w tym roku zakupiliśmy szczotkującą maszynę Final firmy Houfek, która służy do ostatecznego wykończenia powierzchni.

2019

Nowa linia szlifierska

Pojawia się nowa linia szlifierska, która wiąże się z uskutecznieniem naszych działań i ulepszeniem komfortu pracy wszystkich pracowników. Zwiększone moce produkcyjne wpływają na lepsze efekty końcowe tworzenia asortymentu.

2020

Zakup centrum Houfek

Zakupiliśmy od firmy Houfek piętnastotonową maszynę, która spełniała funkcję centrum obróbczego sterowanego numerycznie (CNC). Maszynę tę cechuje wielozadaniowość, a każdą z czynności wykonuje wedle ustalonego programu. Zakup ten pozwolił nam na zautomatyzowanie naszej pracy oraz jej doprecyzowanie.

2021

Dalsza rozbudowa hali

Nieustannie się rozwijamy i dbamy o każdy detal naszej firmy. Pracujemy nad dalszą rozbudową hali, która umożliwi nam kolejne zwiększenia możliwości produkcyjnych i tym samym utrzyma naszą pozycję na rynku.

2023

Nowy projekt – Glamping

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w tworzeniu konstrukcji z drewna giętoklejonego stworzyliśmy wyjątkowy projekt – glamping na drewnianej konstrukcji. .

glamping

…historia TimberPlus tworzy się każdego dnia!

Biuro / infolinia

Jeśli masz jakieś pytania - zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, jesteśmy dostępni w godzinach pracy od poniedziałku do piątku.