O nas

rodzinna firma z tradycjami

Rodzinna firma od pokoleń…

Jesteśmy rodzinną firmą z bogatym, wieloletnim doświadczeniem, prowadzącą działalność w stolicy Podhala. Nasze działania rozpoczęły się w 1989 roku, kiedy miało miejsce założenie pierwszej spółki, która początkowo była skromnym zakładem stolarskim i obsługiwała rynek lokalny. Z czasem rozwijaliśmy się i poszerzaliśmy swój park maszynowy, a zwiększające się możliwości produkcyjne bardzo motywowały nas do dalszego rozwoju.

Specjalizujemy się w produkcji mebli do wypoczynku w ogrodzie, foteli wiszących, hamaków ogrodowych, a także łuków klejonych warstwowo do programu ogrodowego. Do produkcji wykorzystujemy jedynie starannie wyselekcjonowany, wysokiej klasy, naturalny, krajowy i certyfikowany surowiecdrewno iglaste. W naszych specjalnych suszarniach odpowiednio przygotowujemy surowiec do produkcji. W końcowym etapie, podczas procesu impregnacji materiału, zabezpieczamy go przed czynnikami atmosferycznymi.

Produkty TimberPlus nie są wykorzystywane przez Klientów jedynie na zewnątrz. Coraz większą popularnością cieszy się umieszczanie naszych wyrobów również wewnątrz pomieszczeń. W związku z tym chcemy podkreślić, iż nasze produkty są w pełni bezpieczne. Używamy wyłącznie nieszkodliwych impregnatów oraz klejów, które przeznaczone są także do użytku w pomieszczeniach zamkniętych.

Posiadamy także własną szwalnię, w której powstają akcesoria tekstylne do mebli ogrodowych, a więc poduszki i pokrowce. Nasze wyroby cenione są przez wiele europejskich państw. Znaczna część produktów eksportowana jest do Niemiec. Jednak nasze przedsiębiorstwo świetnie kooperuje także z innymi firmami z Europy, m.in.: z Czech, Słowacji, Belgii oraz Grecji. Pozostała część wyrobów dystrybuowana jest na terenie naszego kraju.

Nasze wartości i wytyczne, którymi się kierujemy.

Wszystkie nasze produkty wykonane są w 100% w Polsce w fabryce w Nowym Targu. Każdy artykuł robiony jest od podstaw wyłącznie przy użyciu certyfikowanych produktów.

Przestrzeganie wytycznych FSC® umożliwia pozyskiwanie drewna przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych. System FSC® jest obecnie uznawany za jeden z najbardziej wiarygodnych wśród istniejących na świecie systemów certyfikacji gospodarki leśnej. Jako jedyny wspierany jest przez główne organizacje ekologiczne.

Produkty włókiennicze, którym przyznano ten znak jakości, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka. Jak również negatywny wpływ na środowisko m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z działalnością naszej rodzinnej firmy, jej specyfiką oraz tradycjami, które budowane są przez pokolenia.

Biuro / infolinia

Jeśli masz jakieś pytania - zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, jesteśmy dostępni w godzinach pracy od poniedziałku do piątku.