Przygotowanie listew

Przygotowanie listew to kolejny etap naszej produkcji po wysuszeniu drewna.

Jest on równie istotny jak suszenie drewna, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy jakość sklejonych później elementów giętych.

Aktualnie przygotowanie listew odbywa się na zakupionej przez nas pile cienkotnącej Neva do rozkroju kantówek drewnianych na listwy. Ta maszyna umożliwia nam precyzyjne cięcie materiałów i tworzenie listew o idealnych wymiarach. Dzięki temu nasze wyroby są estetyczne i doskonale dopasowane do różnych projektów. Wybór tej konkretnej maszyny był uzasadniony jej niezawodnością, trwałością i możliwością cięcia nawet najgrubszych kantówek. Dzięki tej inwestycji możemy skutecznie spełniać oczekiwania naszych klientów i dostarczać im wysokiej jakości produkty.

Zakupu tej maszyny dokonaliśmy w 2018 roku. Dzięki niej zaoszczędziliśmy około 10% surowca.

Daje nam to przewagę w zakresie uzyskania odpowiednio niskich kosztów produkcji.

Zakup opisywanego minitraka podyktowany był również względami ekologicznymi. Mniejsze zużycie drewna to dbałość o środowisko. Mały odpad surowca jest spowodowany tym, że cienkie piły mają niewielki rzaz. Z kolei solidna konstrukcja ramy zapewnia bardzo dużą dokładność cięcia. Tak wysoka wydajność sprawia, że jako producent jesteśmy zdolni dostarczać cienkie listwy dla odbiorców, którzy wykonują z nich wszelkiego rodzaju produkty. Maszyna jest podłączona do centralnego odciągu trocin, który transportuje je do zbiornika. Następnie trociny dostają się do pieca, który ogrzewa nasze suszarnie do drewna oraz powietrze na hali produkcyjnej i powierzchnie biurowe.

Produkujemy listwy świerkowe oraz modrzewiowe w kilku rozmiarach. Listwy te są przypisane do poszczególnych produktów. Przygotowanie listew jest w rzeczywistości bardzo czasochłonny, ale dzięki temu, że naszą produkcję wykonujemy stale według tych samych, powtarzających się receptur jesteśmy w stanie przygotować zapas listew drewnianych z wyprzedzeniem.

Biuro / infolinia

Jeśli masz jakieś pytania - zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, jesteśmy dostępni w godzinach pracy od poniedziałku do piątku.