Obróbka elementów giętych

Obróbka elementów giętych

Gdy łuki na fotele wiszące i hamaki są już sklejone i mają zadane pożądane wygięcie należy zająć się ich obróbką. Na początek należy wstępnie oszlifować powierzchnie boczne. Jest to wykonywane na linii szlifierskiej. Po wstępnym oszlifowaniu elementy są mocowane do specjalnych wzorników na maszynach CNC gdzie poddane są dalszej obróbce podczas której następują wiercenia otworów technologicznych, docięcia i frezowanie.

Sterowane numerycznie obrabiarki to maszyna 4-osiowa oraz najnowsza 5-osiowa maszyna firmy Houfek o ogromnym stole roboczym. Operacje te są w pełni powtarzalne dzięki temu wiemy, że każdy element niezależnie od serii produkcyjnej jest dokładnie taki sam. Następnym etapem jest usunięcie wad drewna takich jak otwory po sękach czy pęcherze żywiczne.

Później elementy są szlifowane papierem o drobnej granulacji z czterech stron. Ostatnim etapem jest zaokrąglenie krawędzi oraz oszlifowanie wszelkich niedoskonałości drewna, by każdy element był gładki. Po oszlifowaniu elementy poddane są procesowi impregnacji. Zaimpregnowane łuki drewniane muszą sezonować przez kilka dni. Później fotele wiszące i hamaki są skręcane, aby sprawdzić spasowanie elementów. Na koniec zostaje już tylko spakować produkt i wysłać go w drogę do klienta.

Jak widzisz obróbka jest to szereg operacji, a my jako polski producent hamaków, foteli wiszących i łuków giętych klejonych możemy się pochwalić tym, że wszystkie te operacje dzieją się pod jednym dachem hali produkcyjnej usytuowanej w sercu Podhala – Nowym Targu.

Biuro / infolinia

Jeśli masz jakieś pytania - zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, jesteśmy dostępni w godzinach pracy od poniedziałku do piątku.