Dlaczego ważna jest impregnacja produktu?

Impregnacja produktu stolarskiego jest ważna, ponieważ zapewnia dodatkową ochronę przed wilgocią, grzybami i szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Dzięki impregnacji drewno staje się bardziej odporne na wchłanianie wody. Wpływa to na zwiększenie jego trwałości i zmniejszenie ryzyka pękania oraz deformacji.

Impregnacja chroni również drewno przed szkodliwym działaniem owadów i gryzoni, które mogą uszkodzić strukturę produktu. Dodatkowo, impregnat może wpływać na estetykę produktu poprzez podkreślenie naturalnych rysów drewna lub nadanie mu pożądanej barwy.


Drewno pozostawione w naturalnych warunkach, tj. w lesie niszczeje stając się pożywką dla grzybów oraz insektów. Jeśli wyprodukowalibyśmy mebel niczym go nie zabezpieczając po kilku latach użytkowania na zewnątrz doszłoby do jego degradacji. Aby temu zapobiec stosujemy impregnaty do drewna.

Impregnat stosowany przez nas do większości produktów to preparat oparty na związkach miedzi. Jest on opracowany tak, aby na żadnym etapie produkcji ani użytkowania mebli nie był szkodliwy dla środowiska oraz ludzi. Jego specjalna formuła jest przez nas sprawdzona już od wielu lat.

Dzięki zaimpregnowaniu drewna wyprodukowane przez nas meble ogrodowe są w stanie wytrzymać w ogrodzie przez długie lata. Po procesie impregnacji nasze meble ogrodowe uzyskują kolor delikatnego brązu. Z biegiem czasu drewno przyjmuje kolor delikatnej szarości oraz pojawiają się pęknięcia wzdłuż słojów drewna. Jest to zjawisko naturalne i nie powoduje osłabienia konstrukcji mebla.

Nadana podczas impregnacji barwa delikatnego brązu powoduje, że drewno jest zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, grzybami oraz insektami, ale jest na tyle mało inwazyjna, że możemy przemalować produkt na dowolny kolor. Farbę, lakierobejcę lub lakier można nakładać bezpośrednio na zaimpregnowany produkt. Ważne, że z powodu istnienia wcześniejszej powłoki w ciemnym kolorze, nałożony preparat może mieć odcień nieco ciemniejszy od założonego. Przy kolorach jasnych warto delikatnie przeszlifować mebel wzdłuż słojów drewna przed malowaniem papierem ściernym o gradacji P150.

W celu dbałości o długowieczność produktu w zależności od warunków w jakich meble są użytkowane powinno się je przemalować go co rok lub co 2 lata. Zapewni to podwyższoną estetykę produktu oraz zagwarantuje korzystanie z produktów marki Czillo przez wiele lat. Z doświadczenia wiemy, że meble wyprodukowane u nas przy starannej eksploatacji służą ponad 15 lat nawet w trudnych warunkach!

Biuro / infolinia

Jeśli masz jakieś pytania - zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, jesteśmy dostępni w godzinach pracy od poniedziałku do piątku.